Frame teori ve ayrılabilir olmayan Hilbert uzayında Bessel sistemi
Frame theory and Bessel system in non-separable Hilbert space
  1. Tez No: 478579
  2. Yazar: YUNUS SAÇLI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF ZEREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tezde Hilbert uzayındaki frame'ler ve ayrılabilir olmayan Hilbert uzaylarında Bessel sistemi konu alınmıştır. Çalışma dört temel bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde literatür özeti ve tezin amacı verilmiştir. İkinci bölümde tezin bütününde kullanılacak olan temel kavramlar anlatılmıştır. Üçüncü bölümde Hilbert uzayındaki frame'ler tanımlanmış ve bu uzay üzerindeki özellikleri incelenmştir. Bizim çalışmamız olan dördüncü bölümde ise ayrılabilir olmayan Hilbert uzaylarında Bessel sistemi tanımlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis has been subject to frames on Hilbert space and uncountable Bessel system in non-separable Hilbert spaces. Thesis consist of four chapters. In the first chapter the aim of the thesis and the review of the literature are given. The basic concepts are described in the second chapter, which are used in whole thesis. In the third chapter properties of frames on Hilbert space are examined. The fourth chapter of the thesis is the our work. Defined the Bessel system in non-separable Hilbert spaces.