Milli sarayların organizasyonel açıdan incelenmesi ve Schönbrunn Sarayı ile karşılaştırma
Analysing the organizational aspects of the national palace and comparison with the Schönbrunn Palace
- Tez No: 482214
- Danışmanlar: PROF. DR. FETHİYE ERBAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzecilik, Sanat Tarihi, Museology, Art History
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müze Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
Bu tezde amaçlanan TBMM Milli Sarayları ile Schönbrunn Sarayını organizasyonel açıdan incelemek ve karşılaştırmaktır.Bu amaçla eski yapının değiştirilerek yeni bir yapının oluşturulmasının arkasındaki nedenler irdelenmiş ve Milli Sarayların yeni oluşturulan organizasyon yapısı incelenerek bu yapıya faydalı olabilecek ilave öneriler de bulunulmuştur. Temel amaç ise mevcut yapının daha sağlıklı ve işler bir hale getirilmesine yardımcı olmaktır.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to examine and compare the National Palaces of the Grand National Assembly and Schönbrunn Palace in terms of organizational perspective.The reasons behind having been formed a new structure by changing the old structure were scruntinised and various alternatives, which could be beneficial to the organization of the National Palaces, were presented. The main goal is to improve the overall efficiency of the existing sturcture.