Türkiye'de spor tesislerinin işletilmesinde halkla ilişkilerin önemi 'Niğde ili uygulaması'
  1. Tez No: 48471
  2. Yazar: NİDA TOPAKTAŞ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. A. AZMİ YETİM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Spor, Public Relations, Sports
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
52 6. ÖZET Bu çalışmanın amacı Niğde İlindeki spor tesislerinin işletilmesinde halkla İlişkilerin ne derecede kullanıldığını belirlemektir. Bu çalışmaya Niğde ilindeki bulunan spor tesisleri yöneticileri ve tesislerden faydalananlar olarakta Niğde İli ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri ile Niğde halkından 18 yönetici ve 158 kişi tesislerden faydalananlar olarak katılmışlardır. Yöneticilere uygulanan 13 soru ve tesislerden faydalanan halka 12 soru soruldu. Bu anketlerin değerlendirilmesinde istatistiksel yüzdelik işlem kullanıldı. Bu çalışmanın sonucunda Niğde İlinde bulunan spor tesislerinin işletilmesinde halkla ilişkiler süreçlerinin verimli bir şekilde kullanılmadığı belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
53 6. SUMMARY The purpose of this study is to find out to what extent public-relation has played a role in the management of the sport foundations in the province of Niğde. The people, who participated in the formation of this study are the administrators of the sport foundations in Niğde province and the students both in high schools and at Niğde University as user of these sport establishments as well as 18 sport administrators from Niğde and 158 persons froom Niğde as user of these establishments. Thirteen questions to the administrators and twelve questiones to the users from the establishments have been asked, and the statistical operation have been used in the analysis of the of the questionnaire. At the end of this study, I have come to the conclusion that a satisfactory importance has not been given to the public relation in the management of the sport establishments in Niğde province.