Aesthetics of genre-appropriate reverb
Müzik türüne uygun reverb estetiği
  1. Tez No: 486147
  2. Yazar: HÜSEYİN KARADENİZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CAN KARADOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
Ilk bölümde reverb ile ilgili tanımlar ve terimlerin açıklanmasına çalışıldı. Reverb hakkında kısa bir tarihçe anlatıldı ve reverb türleri açıklandı. İkinci bölümde dijital reverb üniteleriyle ilgili temel kavramlar verildi. Üçüncü bölüm reverb estetiğinden oluşmaktadır. Dördüncü bölümde toplamda elli beş kişi olan üç ayrı katılımcı grubundan bilgiler toplanmaya çalışıldı. Bu çalışmanın son bölümde, belirgin cevapları olan sorular ve bunların olası nedenleri ele alındı. Ek olarak, daha güvenilir sonuçlar alabilmek adına, gelecek araştırmalar için tavsiyeler verildi.
Özet (Çeviri)
The first stage tried to explain the terms about reverberation. A brief history of reverb is given and types of reverbs are explained. The second stage covered basic concepts of digital reverberation units. The third stage consisted of the aesthetics of reverb. The fourth stage of this work tried to collect data from three different groups of participants who are fifty-five people in total. The conclusion of this work presents analysis of the questions, which have distinctive results, and their possible reasons. In addition, to be able to get more reliable results, suggestions for future research are given.