Modelling strategies for dynamic improvement procedure on time scale for industrial production process
Endüstriyel üretim süreci için zaman skalasında dinamik geliştirme prosedürleri için modelleme stratejileri
  1. Tez No: 486790
  2. Yazar: DENNIS WILLIAMS OKALA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET YANTIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Zaman skalasında kadinamik sistemler sürekli ve ayrık analizi birleştirmek üzere Stefan Hilger tarafından tanıtılmıştır. Sonrasında diferansiyel denklemler ve fark denklemleri alanındaki çalışmalar zaman skalasında dinamik sistemler olarak birleştirilmiştir. Bu tezde biz zaman skalasında dinamik denklemler ile ilgilendik ve çözümlerin kararlı olma durumunu sağlayacak ve azami bir üretim süreci ve stratejileri elde ederek sanayi sektörünü iyileştirecek uygun ölçümleri adapte ettik. Bu, tüm endüstriyel sektörün üretimini artırır ve kontrol altına alır.Endüstriyel üretim sürecinde zaman skalasında dinamik iyileştirme prosedürleri için modelleme stratejileri, aynı zamanda sektörün temel farklılıklarını belirlerek üretim süreci endüstrilerinde (örneğin petrol yakıt üretimi, yakıt süreci, yiyecek süreci, petrokimya, kimyasal güç üretimi ve otomobil endüstrisi) geliştirecek olan endüstriyel üretim sürecinin belirli bir sınıflandırmasında da etkilidir. Fiyat düşüşüne uğramış olan bazıları, imalat ve üretim süreçlerini düşürmüştür. Tüm ekonomik sistemdeki küresel düşüşe rağmen strateji oluşturup, geliştirilmesi sağlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The time scale is introduced by S. Hilger in order to unify the discrete and continuous analysis. Later on the studies on differential equations and difference equations are unified as a dynamic equation on time scales. In this thesis, we deal with dynamic equations and adopt adequate measure that will ensure stability of solutions and improve the industrial sector to achieve a maximum production process and strategies. This will enhance and control, generate greater production in the entire industrial sector. Modeling strategies for dynamic improvement procedures on time scale for industrial production process can also militate in a particular specified classification of the industrial production process, which will also determine the fundamental differences of the sector and improve in the production process industries e.g. ( oil and gas production, gas processing, food processing, petrochemical, chemical, power generation, and automotive industry etc) Some of which have undergo a downturn in price and reduce in their manufacturing and production process, need to be strategize and improved despite the global meltdown in the entire economical system