F. Almanya'nın Münih Kentinde, özel eğitim okulunun (Sonder volksschule) öğrenme güçlüğü bölümüne (Lernbehindert) devam eden Türk çocuklarının annelerinin bu kurum ve eğitim sistemi hakkındaki görüşleri
The Belives of mothers of Turkish children who enrolles to the learning diffuculty depertment of special education schools (Sonder volksschule) in Munich Germany
- Tez No: 48750
- Danışmanlar: PROF.DR. DUYAN MAĞDEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ev Ekonomisi, Home Economics
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 146
Özet
ÖZET Bu çalışmanın amacı, F.Almanya'nın Münih kentinde, özürlü çocuklar için özel Okulların öğrenme Güçlüğü Bölümüne devam eden Türk çocuklarının, bu okula devam etmelerine etki eden etmenlerin neler olduğunu belirlemektir. Veriler, marjinal ve çapraz tablolar halinde gösterilmiştir. Bu okula giden çocukların annelerinin 101 tanesi çalışmaya dahil edilmiştir. Değişkenler arasındaki farklılıklar Ki-kare testi ile değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this study is to investigate the factors leading Turkish children who enrolled to the“Learning difficulty”department in Munich of Germany special school for handicapped children. 101 mother's of those children were involved in this study. The data were presented by marginal and cross tables. The differences between variables were evalvated by the test of chi-sguare.