Silivri Akören Köyü üzerine bir sözlü tarih çalışması
An oral history study on the Village of Silivri̇
  1. Tez No: 488497
  2. Yazar: ELİF DEĞİRMENCİOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DENİZ GÜNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halk Bilimi (Folklor), Tarih, Folklore, History
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırklareli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarih Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 155
Özet
Bu tezin yazılma sebebi Anakha köyü geçmişinin sözlü tarih çalışması aracılığıyla kayda geçirilmek istenmesidir. Anakha adı Bizans zamanında kullanılmıştır. Köyün diğer isimleri Avren, Akviran ve Akören'dir. Bu köy her dönemde önemli bir yer işgal etmektedir. Tezin adından da anlaşılacağı üzere bu tez bir sözlü tarih çalışmasıdır ve metin içinde yapılan mülakatlara dayanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The reason fort his thesis's writing is wanted to be recorded through the oral history work of the Anakha village past. Anakha's name was used in Byzantina period. Other names of the village are Avren, Akviran and Akören. This village occupies an important place at every period. According to implications of my thesis's name, this thesis is an oral history study and interviews made in the text are included.