Development of smart security system for remote control using small computer
Küçük bilgisayar kullanarak uzaktan kumanda için akıllı güvenlik sisteminin geliştirilmesi
- Tez No: 490126
- Danışmanlar: PROF. DR. ERGUN ERÇELEBİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu makalenin amacı küçük bir bilgisayar kullanarak uzaktan kontrol edilebilir akıllı bir güvenlik sistemi geliştirmektir. Bu çalışmada, hareket tespit ettiğinde otomatik olarak fotoğraf çekebilen, nispeten ucuz bir güvenlik sistemi önerilmiştir. Ayrıca, sistem hareket tespit ettiğinde ışık ampulünü ve LED‟leri aydınlatır. Buna ek olarak, bu sistem kamera modülü tarafından çekilen fotoğrafların sayısını belirler. Sistem çekilen fotoğrafları ve sayısını“Hareket Algılama”bildirim mesajıyla birlikte akıllı telefona Wi-Fi vasıtasıyla kullanıcıya Telegram uygulaması üzerinden gönderir. Önerilen sistem, ev ya da hizmet binalarında enerji tasarrufu ve güvenlik için etkili ve önemli bir seçimdir. Günümüzde elektronik pazarlardaki güvenlik çözümleri çok pahalıdır. Fakat, düşük maliyetli çözümler bu sistemlerin tüm insanlar arasında yaygınlaşması için çok önemlidir.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to develop a smart security system for remote control using a small computer. In this study, it has proposed a comparatively inexpensive security system, which is able to initiate the capturing picture automatically. Moreover, the system light up the light bulb and LEDs when motion is detected. In addition, the system counts the pictures which are captured by the camera module. The system uses Wi-Fi and Telegram Application to send; the number of captured picture with notification message“Motion Detection”, and the picture, to the smartphone device. The proposed system is a very effective crucial choice for saving energy with a security for home and service buildings. Nowadays, in electronic markets, there are many expensive solutions. However, low-cost solutions are very important for spreading between all users.