A comparative study of cyber security policies
Cyber güvenlik politikalarının karşılaştırmalı araştırması
  1. Tez No: 490272
  2. Yazar: HAITHEM ABD. ESHARF BDERI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. Alok Mishra
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Mühendislik Bilimleri, Science and Technology, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Sistemleri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
Siber alan her zamankinden daha hızlı genişliyor ve bununla birlikte siber tehditler artmakta ve güçlü bir siber güvenlik politikası zorunluluğu bulunmaktadır. Siber saldırılar yalnızca bireysel kullanıcıları ve kuruluşları etkilemekle kalmaz, aynı zamanda ulusal güvenlik sorunlarına da neden olabilir. Farklı ülkelerin farklı politikaları, bilgisayar korsanlarının ve davetsiz misafirlerinin, yetkililerin suçluları takip etmesini imkansız hale getirirken siber saldırı düzenlemelerini mümkün kılıyor. Her türlü suçlunun takip edilebileceği ve buna göre cezalandırılabilmesi için her türlü siber tehdide yönelten kapsamlı bir siber güvenlik politikası geliştirmek önemlidir. Bu araştırma çalışması, seçilen ülkelerin siber güvenlik politikalarının farklı niteliklerini inceler ve karşılaştırır. Bu araştırma çalışması, her şey dahil bir siber güvenlik politikası geliştirmeye yardımcı olabilecek bazı önemli nitelikleri tanımlar.
Özet (Çeviri)
The cyberspace is expanding faster than ever and with it cyber threats are also increasing making it imperative to have a strong cyber-security policy. Cyber-attacks don't only affect individual users and organization but can also cause national security issues. The different policies of different countries make it possible for hackers and intruders to carry cyber-attack while making it impossible for authorities to trace back offenders. It is important to develop a comprehensive Cyber-security policy to address all kinds of cyber threats so that every offender can be traced back and penalized accordingly. This research work examines and compares different attributes of cyber-security policies of selected countries. This research work identifies some important attributes which can help to develop an all-inclusive cyber-security policy.