The awareness to create the digital resource library based on responsive website design
Yüksek hassasiyetli tasarlanmış web sitesine göre tasarlanmış dijital kaynaklı kütüphanenin farkındalılığı
  1. Tez No: 490286
  2. Yazar: ASMA ELBARAASI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KORHAN LEVENT ERTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
Bu araştırma çalışması, duyarlı web tasarımına dayalı dijital kaynak kütüphanesinin farkında lığını analiz etmiştir. Bu çalışmanın arka planı, dijital kaynak kitaplığının kullanıcı deneyimi üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu ve her zaman ve her yerden daha fazla bilgi edinmek için bilgi ve fırsatı arttırdığını gösteriyor. Çevrimiçi web sitesinde hızlı bir gelişme ve büyüme, duyarlı web tasarımının önemini kullanıcıya, PC'ler, tabletler, mobil cihazlar ve diğerleri gibi çeşitli BT cihazlarıyla dijital kütüphaneye erişme konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Araştırmacı tarafından, araştırma soruları cevaplarını bulmak için nicel bir araştırma metodolojisi kullanılmıştır. Bu araştırma araştırması analiz projeleri, duyarlı web tasarımı, dijital cihazlar, kullanıcı arabirimi, ekran formatı, arama özellikleri, depolama, işleme, esneklik, kullanılabilirlik ve maliyet azaltma gibi birçok araştırma avantajına öncülük etmektedir. Yüksek Öğretim Enstitüsündeki sayısal kütüphane sistemi akademik sistemde ılımlı bir şekilde yer alırken, geliştirme, kütüphane araştırması ve etkinlikleri eğitimin en etkili unsurlarıdır. Mevcut dijital kütüphane sistemi ayrıca görüntü, video, harita, ses, akademik kaynaklar, belgeler, kişisel kayıt ve diğer ilgili materyallerin birleşimini de içerir. Çalışma, RWD' nin kullanıcı kaynaklarını daha etkin ve verimli bir şekilde geliştirmesi için günümüzün web geliştirme ve dijital kaynak kitaplığı için verdiği güçlükleri önemli ölçüde ele aldığını gösteriyor.
Özet (Çeviri)
This research study analyzed the awareness of digital resource library based on the responsive web design. The background of the present study is signifying that digital resource library has been significant impact on the user experience and enhances the knowledge and opportunity to get more information from anytime and anywhere. The rapid development and growth in the online website the importance of responsive web design provides the significant impact on the user to get access on the digital library through several kinds of IT devices such as PCs, tablet, mobile and others. A quantitative research methodology was used by researcher to find out the research questions answers. This present study research analysis projects lead several research advantages such as responsive web design, digital devices, user interface, display format, search features, storage, processing, flexibility, availability and reduce cost. While digital library system at Higher Institute of Education is moderately taking place in the academic system, development, library research and activities are most effective elements of education. The present digital library system also includes images, video, maps, audio, academic resources, documents, personal record and combination of other relevant material. The study shows that RWD significantly address the challenges of in today's web development and effectiveness for the digital resources library in order to improve the user experience more effectively and efficiently.