Observations on evolution of lean software development
Yalın yazılım gelıstırme surecı uzerıne gozlemler
  1. Tez No: 490340
  2. Yazar: LLAHM OMAR FARAJ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALOK MISHRA, PROF. DR. ALİ YAZICI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Information and Records Management
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yazılım Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tezde yalin yazılım geliştirme yöntemi (LSD) detaylı olarak anlatılmış ve sıska yazılım geliştirmenin evrimi için gözlemler yapılmıştır. Bununla ilgili olarak deneysel çalışan yazarların fazlar halinde verdiği yöntem anlatılmıştır. LSD güçlü çevik yazılım geliştirme (ASD) yaklaşımından sadece biri olup hedefi müşteri değerini artırmak ve bütçe limitleri dahilinde hızlı teslimi sağlamaktır. LSD, işletmeye, LPleri gereksinimlerine göre kullanıldıklarında, iş alanlarını geliştirmede yardımcı olduğu belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis reviews the observations on evolution of lean software development (LSD) and introduces Lean Method in detail. An observation on evalution of Lean software development is presented and the method involving experimental authors who described the methodology in many phases. LSD is one of the powerful, agile software development (ASD). The objective of LSD is to create customer value and deliver fast within budget. LSD can improve business domain by adopting LPs according to the business need.