A study on integration of agile with structured software development process
Çevik yaklaşımın yapısal yazılım geliştirme süreçleri ile entegrasyonu
  1. Tez No: 490341
  2. Yazar: NURA ABDELMAGID
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALOK MISHRA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yazılım Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Son zamanlarda,çevik metodolojiler (AMs) tüm şirketlerde yazılım geliştirme hayat döngüsü (SDCL) ile iç içe olmuşlardır. Birçok kuruluş yazılım geliştirme hayat döngüsü süreçlerini artırmak ve pazarlama yapmak için zaman yaratmak için çevik metodolojiler (AMs) ve geleneksel metodolojiler kullanmışlardır.Bu çalışma iş alanında ideal çözüm olarak hem çevik metodolojiler (AMs) i hem de geleneksel metodolojileri tanıtmışlardır.İlk olarak, yazılım geliştirme hayat döngüsü boyunca değişiklikler hakkında düşünür, müşteri daha sonra fikrini de değiştirebilir.Bundan dolayı metodolojilerin birleşimine ihtiyaç duyulmaktadır.İkinci olarak, çevik metodolojilerin (AMs) kuruluşlara faydası olabileceği gerçeğine rağmen,karışık bir çerçeve olarak yazılım geliştirme hayat döngüsü (SDCL)'in bazı aşamalarında geleneksel metodolojilere ihtiyaç vardır.
Özet (Çeviri)
Nowadays, Agile methodologies (AMs) have interred SDLC in all companies. Many organizations have used AMs and traditional methods to enhance SDLC processes and make time to market. This study has introduced both methodologies as an optimal solution in the business area. First, thinks about changes during SDLC; also customer may change his mind. So there is a need for the combination methodologies. Second, in spite of the fact that AMs can be beneficial to organizations, there is a need for traditional methodologies in some phases of the SDLC as a mixed framework.