Korku
Fear
- Tez No: 490488
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. ALİ ALTAN YÜCEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu projede, günümüz gerçekliğinden yola çıkılarak geleceğe kötümser bakmak amaçlanmıştır. Bu doğrultuda proje amaçlandığı üzere distopik film yapısına uygun bir hale geldi. Bu film, gelecekte büyük savaş sonrası kendisini sığınakta tek başına yetiştirmek zorunda kalmış Payan'ı konu almaktadır. Hayatta kalma iç güdüsünden dolayı insan her zaman ortam şartlarına ayak uydurmuştur. Fakat psikoloji için fiziksel şartlara uymak hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Proje, aç kalmak, yalnız kalmak ve ölmek üzerine deneysel bir bakış açısı sergilemeye çalışarak, distopya sinemasının bir parçası olmayı hedeflemiştir.
Özet (Çeviri)
In this project, it is aimed to look pessimistic towards the future by going out in the realism of today. In this direction, the project will become suitable for dystrophic film structure as intended. This movie is about Payan, who had to grown her self in a shelter after the great war. Because of the survival instinct, humanity has always adapted to the environmental conditions. But physical adaptation for psychology will never be enough. The project aims to be a part of dystrophic cinema by trying to show an experimental way of view on the being in scare of hungry, lonely and death.