Reha Özcan'ın çok kişili dünyası
The world of Reha Özcan wi̇th multi̇ple people
  1. Tez No: 490490
  2. Yazar: ÖYMEN ULUSOY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu çalışma, yaşamı oyunculuk sanatı olan, tiyatro, sinema, televizyon alanında uğraşı veren ve ödüller alan Reha Özcan'ın profesyonel tiyatro ile tanıştığı 1987 yılından, tek kişilik oyunu Ruki'ye kadarki önemli ve sanatsal değeri olan anları konu edinmektedir. Çocukluğu, anne ve babası, tiyatroyla tanışması, lise ve üniversite hayatı, en iyi arkadaşı, evliliği ve çocukları, aktörlük yaşamı ve tiyatro alanındaki düşünceleri, tek kişilik oyunu Ruki ve onun hakkındaki düşünceleri, kısacası Reha Özcan'ın hayatını bu belgesel gün ışığına çıkarmıştır.
Özet (Çeviri)
This study focuses on professional theatre life beginning the year 1987 to one man play Ruki and, important and artistic moments of exclusive actor Reha Özcan who uses the theory and practice of art of acting; works in theatre, cinema, television and has prizes. This is documentary brings to the light Reha Özcan's childhood, his mother and father, his meeting with theatre, his high school and university life, his best friend, his marriage and children, his professional life, his thoughts on theatre, his one man play Ruki and his thoughts on this play; shortly Reha Özcan's life.