Information system development for a company in fitness business
Fıtness sektöründeki bir şirket için bilgi sistemi geliştirilmesi
  1. Tez No: 491191
  2. Yazar: YASİN TANRIVERDİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ADNAN ÇORUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Spor, Information and Records Management, Industrial and Industrial Engineering, Sports
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Mobil cihazların kullanımının arttığı son yıllarda, bir çok alanda mobil uygulamalar hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır. Mobil cihazların yanı sıra yine son yıllarda insanların sağlıklı yaşama ve spora olan ilgisi oldukça artmış ve bir çok kişi düzenli olarak spor yapmaya ve fitness salonlarına kayıt olmaya başlamıştır. Bu salonlarda insanların karşılaştığı bazı problemler meydana gelmektedir. Bu problemlerden bazıları şunlardır: Düzenli olarak spor programı takibi yapılamaması, düzenli olarak beslenme takibi yapılamaması, düzenli olarak kullanıcının yaptığı ölçümlerin takibinin yapılamaması ve rezervasyon sistemi ile işleyen salonlarda rezervasyon sisteminin sadece telefon ile spor salonun aranarak yapılmasıdır. Megaformer fitness stüdyosu android uygulaması günümüzdeki popüler bu iki objeyi bir araya getirerek yukarıda belirtilen prolemlerin çözümü için yapılmıştır. Bu tezde, mobil uygulamanın ne olduğu, mobil uygulamaların geçmişi ve geliştirme süreci incelenmiştir. Android dünyası, android uygulama dünyasının geçmişi, gelişimi ve nasıl uygulama geliştirildiği üzerine incelemeler yapılmıştır. Megaformerın ve lagree metodun ne olduğu, dünya üzerindeki megaformer stüdyolarının yaşadığı problemler, Megaformer fitness stüdyosu için geliştirilen uygulama, sağladığı avantajlar, geliştirilme süreci ve uygulamanın teknik incelemesi yapılmıştır. Uygulamanın geliştirilmesi sürecinde kullanılan materyaller, proje planlaması, aktör modellemeleri, data modellemeleri ve sınıf modellemeleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In recent years when the use of mobile devices has improved, different kinds of mobile applications have made a quick entry into our life. In addition to mobile devices, the interest in the healthy living and sport has increased considerably and many people have begun regularly sport and register in fitness centers. There are some problems that people encounter in these halls. Some of these problems are: Regularly following sports programs, diet and measurements which are not possible. Making reservastions only by calling sport centers in sport centers where reservation system exists. Megaformer fitness studio android application is made as a solution of the above mentioned problems by combining these two popular objects. In this thesis, what is mobile application, the history of mobile applications and the mobile development processes are examined. The android world, history of the android application world, its development and how the application is developed has been examined. What is the megaformer and lagree method and problems experienced by the megaformer studios around the world are examined. Megaformer fitness studio android application is examined. The advantages and development process of this application are examined. A technical examination of the megaformer fitness studio android application has been done. Materials used during application development, project schedule, actor modellings, data modellings and class modellings are examined.