Sanat öğrencilerinde frustrasyon toleransı
Frustration tolerance in art students
- Tez No: 491623
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GULNUR BAYEZİD
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 1992
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu araştırma sanat ve bilim öğrencilerinde Frustrasyon toleransı ve frustrasyon karşısında gösterdikleri tepki biçimlerinin saptaması ve karşılaştırılması amacıyla gerçekleştirilmiştir.Araştırma 321 üniversite öğrencisi ile yapılmıştır.Veri toplama aracı olarak Rozenzweig P-F ergen formu ve kişisel bilgi formu kullanılmıştır.Bulgular sanat ve eğitim öğrencilerinin frustrasyon karşısında gösterdikleri tepki biçimlerinin farklılaştığını göstermektedir.Sanat öğrencileri dışa yönelik, eğitim öğrencilerinin içe yönelik saldırgan olduğu görülmüştür.
Özet (Çeviri)
This research was carried out with the aim of identifying and comparing the forms of reaction against frustration tolerance and frustration in art and science students. The study was carried out with 321 university students. Rozenzweig PF adolescent form and personal information form were used as a means of collecting. The response of students and art students to frustration It is seen that out-of-school students are more aggressive towards their education students.