Fıle organızasyonunda erişim,sıralama teknikleri ve uygulaması
Access, ordering techniques and applications in file organization
- Tez No: 491740
- Danışmanlar: PROF. DR. BEHİÇ ÇAĞAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1989
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Yapıla tez çalışmasında File organizasyonu, File erişim teknikleri ve sıralama problemleri incelenmiştir. Çalışma üç bölüm altında toplanmıştır. Birinci bölümde bilgisayar hakkında genel bir bilgi verildikten sonra File ve File türleri anlatılmaktadır. İkinci bölümde veri yapıları ve en çok kullanılan erişim tekniği olan LINK tekniği, bu tekniğin özellikleri anlatılmaktadır. Üçüncü bölüm LINK tekniğinin kullanıldığı uygulamalardan oluşmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, file organization and file Access techniques and order problems are examined. This thesis consists of three parts. In the first part genarel information about computers is given and file and file techniques are explained. In this second part data structures and link techniques, that is the most used Access technique, and its features are expressed. The third part consists of special applications of link technique.