Göksu çayının içme suyu kalitesinin incelenmesi
Investigation of the quality of drinking water in Goksu
- Tez No: 493799
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. MEHMET HAKAN MORCALI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Su yaşam için en önemli bir kaynaklardan biridir. Bu nedenle nüfus artışı, şehirleşme, endüstrileşme, sanayileşme ve tarımsal faaliyetler arttıkça dünyada mevcut su kaynaklarının daha planlı ve ekonomik kullanımı gündeme getirmektedir. Bunlara bağlı olarak su kaynaklarının kirlenmesi de sürekli olarak artmaktadır. Dünyanı gelecekteki en önemli problemlerinden biri olacak olan Sağlıklı ve güvenli içme suyunun; temini, arıtılması kaynaktan son tüketileceği noktaya kadar bütünsel bir yaklaşımla ele alınmasını zorunlu kılmaktadır.
Özet (Çeviri)
Water is one of the most important resources for life. Therefore, growing population, industrialization and agricultural activities raise more planned and economical use of existing water resources. The pollution of water resources is constantly increasing depending on them. Current situation necessitates supplyand treatment of healty and safe drinking water , which will become the most important problem of the World in near future, from resource to the last consumption point of drinking water