Fonksiyoneller yardımıyla GA-konveks fonksiyonlar için kesirli integral eşitsizlikleri
Fractional integral inequalities for GA-convex functions via functionals
- Tez No: 494926
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İMDAT İŞCAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Giresun Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu tez çalışması, GA konveks fonksiyonlar için elde edilen kesirli integral eşitsizliklerinin fonksiyoneller yardımıyla elde edilmesi hakkında olup, ilk olarak çalışmamız için gerekli olan tanım ve teoremler verildi. Çalışmanın bulgular kısmında, GA-konveks fonksiyonlar için Hadamard kesirli integralleri kullanılarak elde edilmiş olan Hermite-Hadamard eşitsizliğinin sol tarafı fonksiyoneller aracılığıyla elde edildi. Son olarak da GA-konveks fonksiyonlar için Hadamard kesirli integralleri kullanılarak verilen Hermite-Hadamard-Fejer eşitsizliğinin sol tarafı elde edildi.
Özet (Çeviri)
This thesis study is about obtaining the fractional integral inequalities obtained for GA convex functions by using functions. Firstly, definitions and theorems necessary for our work are given. In the findings of the study, the left hand side of the Hermite-Hadamard inequality obtained by using Hadamard fractional integrals for GA-convex functions was obtained via functionals. Finally, the left-hand side of the Hermite-Hadamard-Fejer inequality given using Hadamard fractional integrals for GA-convex functions is obtained.