Konjuge noktalara göre simetrik meromorf fonksiyonlar sınıfı üzerine
On meromorphic fuctions with respect to symmetric conjugate point
- Tez No: 495167
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN BOSTANCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümünde, diğer bölümlerde kullanılan temel tanım ve teoremler verildi. İkinci bölümde analitik fonksiyonlar sınıfında önemli bir yeri olan S sınıfı, reel kısmı pozitif fonksiyonlar sınıfı ve meromorf fonksiyonlar sınıfı hakkında kısa bilgi verildi. Üçüncü bölümde Salagean ve Sakaguchi operatörlerinin tanımı yapıldıktan sonra bazı sınıflar incelenmiş ve bu sınıflar için katsayı tahminleri elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The thesis consists of three parts. In the first part, basic definitions and theorems used in other parts are given. In the second part, brief information about S class, real part positive function class and meromorphic function class which are important in analytical function class are given. In the third chapter, after defining the operators of Salagean and Sakaguchi, the coefficient estimates for some classes have been obtained