Sosyal medya kullanan tüketicilerin davranışlarının incelenmesi
Investigation of consumers behavior who use social media
- Tez No: 498894
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HATİCE NECLA KELEŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Genel İşletmecilik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Genel İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu çalışma 'Sosyal Medya Kullanan Tüketicilerin Davranışlarının İncelenmesini' amaçlamaktadır. Sosyal medya son zamanlarda tüketiciler tarafından hem fikirlerini belirtme hem de ürünleri deneyimleyen diğer tüketicilerin deneyim ve fikirlerini öğrenme amacıyla sıkça kullanılmaktadır. Tüketiciler tarafından yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya araçları arasında Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, YouTube gibi çeşitli ağlar yer almaktadır. İnsanlar bu ortamlarda düşüncelerini paylaşabilmekte, fotoğraf ve videolarını yükleyebilmekte ve hem akrabalarıyla hem de arkadaşlarıyla iletişim kurabilmektedir. Bu bağlamda bu çalışmada oldukça fazla sayıda tüketici tarafından kullanılan sosyal medyanın tüketicileri ne ölçüde etkilediği araştırılmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study aims to investige of consumers' behavior who use social media. In recent years social media has been used commonly by consumers to indicate their thoughts and experiences about products. Among social media tools that are used commonly by consumers are various scial networks such as Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest and YouTube. People are able to share their thoughts, upload their photos and videos and contact with both their relatives and friends on these networks. In this regard, commonly used by a large number of consumers, the extent to which social media affects consumers is explored in this study.