Tahkîku kitabi Şerhi'l-mutavvel li's-Semerkandî
Investigation Book Sharhu'l Mutavvel of Semerkandi
- Tez No: 501951
- Danışmanlar: PROF. DR. İSMAİL DEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Religion, Eastern Linguistics and Literature
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 487
Özet
Kitabı tanıtmayı ve araştırmacıların istifadesine sunmayı amaçlamaktayız. Ehlince takdir edileceği üzere el-Mutavvel belagat alanında önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple ihtiva ettiği bilgilerin bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz . Bahsi geçen kitabın dışında tezimizin kapsamı dahilinde yazarın hayatı, yaşadığı dönem ve yazdığı eserlere dair bilgiler verilecektir. Ayrıca şerhe konu olan el-Mutavvel kitabın muhtevasına ve şerhlerine de değinilecektir
Özet (Çeviri)
We intend to introduce the book and to present it to the researchers. As will be appreciated, al-Mutavvel has an important place in the field of eloquence. For this reason, we believe that the information it contains will provide important contributions to the scientific world. In addition to the book that covers the book, information about the author's life, the period he lived and the works he wrote will be provided. In addition, al-Mutavvel, the subject matter of the commentary, will be referred to the content and commentary of the book