Evde sağlık hizmetleri ve hasta memnuniyeti
Home health care and patient satisfaction
  1. Tez No: 506348
  2. Yazar: HAMZA ÖKSÜZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. DUMRUL GÜLEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, Health Care Management
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Namık Kemal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Tanımlayıcı tipteki bu araştırmam, Tekirdağ Belediyesi sınırları içinde yer alan, Tekirdağ Devlet Hastanesinin Evde Sağlık Hizmeti verdiği kişilerin hasta memnuniyetinin değerlendirilmesi amacıyla yapılmıştır. Veriler, 2013 yılı Şubat-Mart aylarında, 124 hasta veya hasta yakınına uygulanan anketlerden derlenmiştir. Tekirdağ Devlet Hastanesinin Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında hizmet alan kişilere, hizmet alanların tamamı gönüllülük esasına göre yüz yüze görüşme yöntemiyle anket formları aracılığıyla toplanmıştır. Çalışmada kullanılan hasta memnuniyeti ve demografik bilgiler anketleri literatürden yararlanılarak oluşturulmuştur. Çalışmada kullanılan hasta memnuniyeti ve demografik bilgiler anketleri literatürden yararlanılarak oluşturulmuştur. Araştırmamızda hasta memnuniyetinin tüm boyutlarda yüksek olduğu görülmektedir.
Özet (Çeviri)
Identifier type, this research is located within the boundaries of the municipality of Tekirdag State Hospital Home Health Service evaluation of patient satisfaction of people gave. Data, the year 2013 February – March, 124 has been compiled from a survey applied to the patient or patient. Tekirdag State Hospital Home Health Services in the scope of the services to the people, all the service areas based on voluntary face-to-face interviews were collected through questionnaire method. The study used patient satisfaction and demographic information from the literature were created using surveys. The study used patient satisfaction and demographic information from the literature were created using surveys.