Çiğ tüketilen sebze ve salatalarda paraziter kontaminasyon
Parasitic contamination of raw vegetables and salads
  1. Tez No: 510382
  2. Yazar: FEYAT KETİR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NALAN ÖZDAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Veteriner Hekimliği, Veterinary Medicine
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Parazitoloji (Veterinerlik) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Çiğ Tüketilen Sebze ve Salatalarda Paraziter Kontaminasyon, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Parazitoloji Anabilim Dalı, Veteriner Programı, Yüksek Lisans Tezi, 2018. Bu çalışma Van'da satışa sunulan ve çiğ tüketilen yeşil sebzelerde parazitik kontaminasyonun varlığı ve yaygınlığını belirlemek için yapıldı. Çalışma materyali olan toplam 200 adet sebze örneği (100 adet yıkanmamış, 100 adet yıkanmış) Van'da semt pazarları, sebze toptancı hali ve manavlardan temin edildi.
Özet (Çeviri)
Parasitic Contamination of Raw Vegetables and Salads, University of Van Yuzuncu Yıl, Health Science Institute, Department of Parasitology, MSci Thesis, 2018. This study was conducted to determine presence and distribution of parasitological contamination of raw vegetables sold in Van. A total of 200 vegetables (100 unwashed and 100 washed), the study materials, were obtained from neighborhood markets, vegetable wholesaler and greengrocer in Van. Helminths egg.