Discrete fractional integral operators and their relations to number theory
Ayrık kesirli integral operatörleri ve sayılar teorisi ile ilişkileri
- Tez No: 511841
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. FARUK TEMUR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
- Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tezin amacı sayılar teorisini kullanarak ayrık kesirli integral operatörleri hakkında eşitsizlikler elde etmektir. Bu operatörler Arkipov ve Oskolkov'un çalışmalarından beri incelenmektedir. Fourier analizi ve ilgili konular bu çalışmalarda kullanılmaktadır. Ancak, bu çalışma aritmetiğin yardımıyla operatörler hakkında yeni sonuçlar elde edecektir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to get estimates on discrete fractional integral operators by using number theory. These operators, starting with the studies of Arkipov and Oskolkov, have been investigated for a long time. Fourier analysis and topics related to it have been used in these studies. However, this study will put forward new results on these operators with the help of arithmetic.