Elektronik ticarette marka konumlandırma
Brand positioning in electronic commerce
  1. Tez No: 512445
  2. Yazar: MERVE TÜYSÜZ
  3. Danışmanlar: DR. ABDULLAH FATİH AKCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Küreselleşme ile birlikte teknolojideki ve ekonomideki gelişim ve değişimler ile ticari faaliyetlerde değişmeye başlamıştır. Elektronik ticaret (e-ticaret) günümüz teknolojisinde yeni bir ekonomik düzen olarak görülmektedir. İnternetin yaygınlaşmasına bağlı olarak alıcı ile satıcı arasındaki sınırlar kalkmıştır. E-ticarette, marka konumlandırması internet üzerinde bağımlılığı ve uzun süreli çevrimiçi olan bireysel kullanıcıların marka konumlandırma algıları önem kazanmıştır. Şirket açısından da yeni müşteri edinme ve /veya mevcut müşterilerin marka bağlılığının ve markaya bakış açılarını, markaya olan tutum ve davranışların inceleme ölçme ve değerlendirme aşamalarıdır.
Özet (Çeviri)
Along with the globalization, commercial activities has begun to change with developments and changes in technology and. Electronic commerce is seen as a new economic order in today's technology. Due to the widespread of the Internet, the boundaries between buyer and seller have been lifted. In e-commerce, the dependence of brand positioning on the internet and the brand positioning perceptions of individual users who have been online for a long time gain importance. For the company on the other hand, it is also the stages of reviewing and evaluating new customer acquisition and / or approaches and behaviours of the existing customers towards the brand.