Sonlu doymuş graflar üzerine
On finite saturated graphs
  1. Tez No: 514204
  2. Yazar: GİZEM KIMILİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İBRAHİM GÜNALTILI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bilgisayar Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu tez çalışmasında Sharon G. Boswell, James A. Macdougall ve Roger B. Eggleton,“Minimally Path-Saturated Graphs”(1999) adlı makalesinin ilk sekiz bölümü incelenmiştir. Özel olarak seçilen şekiller tamamen bu makaleden alınmıştır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmış, ikinci bölümde literatür taraması yapılmıştır. Üçüncü bölümde graflara ilişkin temel kavramlara yer verilmiştir. Dördüncü bölümde ağaçlar incelenmiştir. Beşinci bölümde yol graflarının hangilerinin doymuş hangilerinin minimal doymuş olduğu incelenmiştir. Anahtar Kelimeler : Graf, Ağaçlar, Euler – Hamilton Graflar, Yol, Çevre, Doymuş Graflar
Özet (Çeviri)
In this thesis study, the first eight chapter of the article, Sharon G. Boswell,James A. Macdougall and Roger B. Eggleton“Minimally Path-Saturated Graphs”(1999 ) is observed. Specially selected shapes have been completely taken from this article. The first chapter is devoted to introduction. In the second part, a literature search is conducted. In the third chapter definitions of basic concepts are given, with associated graphs. Then, in fourth chapters trees and their applications are examined. In the fifth chapter, it will be examined which of the path graphs are saturated and minimally saturated. Keywords : Graph, Trees, Path, Cycle, Digraph, Eulerian Graph, Hamiltonian Graph, Saturated Graph