Afişlerde kullanılan manipülasyon fotoğrafların afişe olan etkisi ve analizi
The impact and analysis of the manipulation photos used on posters to the posters
  1. Tez No: 519322
  2. Yazar: SERCAN APAK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET SÜREYYA KOÇTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 164
Özet
Afişler, toplumsal ve bireysel iletişimi sağlayan önemli bir görsel iletişim aracıdır. Geniş kitlelere bildirim yapan afişler, iletişimde etkin rol oynarlar. Bu bağlamda afişler, çeşitli konulara yönelik bir şeyi duyurmak ve tanıtmak için hazırlanan resimli duvar ilanlarıdır. Dolayısıyla bir ürün veya bir olayın varlığı konusunda halkı bilgilendirmek amacını taşır. Günümüzde güncel yaşam, görsel medya kullanılarak manipülasyonlarla şekillendirilmektedir. Yönlendirilmiş bilgi, genelde benimsenen bir görünür gerçek olarak bize sunulur. Bu çalışmada da, afişlerde kullanılan manipülasyon fotoğrafların afişe olan etkisi değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
Posters are an important visual communication tool that provides social and individual communication. Posters notify large masses and play an active role in communication. In this context, posters are wall postings with pictures which are prepared to announce and promote something for various subjects. Therefore, it aims to inform the public about the existence of a product or an event. Today, contemporary life is shaped by manipulations using visual media. Guided information is usually presented to us as a visible reality. In this study, the influence of manipulation photographs used in posters is evaluated.