Amerika Birleşik Devletlerinde ve Avrupa Birliği ülkelerinde ekonomiyi uygulama fikrini pazarlamak
تسويق فكرة تطبيق الاقتصاد الإسلامي فى امريكا ودول الاتحاد الأوروبى
  1. Tez No: 520155
  2. Yazar: MOHAMED ABDELKADER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUHAMMED HARB
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İslam İktisadı ve Hukuku Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İslam İktisadı ve Hukuku Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
İslam alimleri ve iktisatçıları üç ana eksene dayalı uygulama için bir yol haritası ve program geliştirdiler: İslam toplumu, hükümet ve uygulama üzerinde çalışan insan. Bu araştırma, İslam ekonomisinin çağdaş uygulaması için en önemli engelleri ve zorlukları çözmeyi amaçlamaktadır. Bunlardan en önemlisi İslam ekonomisinin fetvalarındaki fark, İslami ekonomik okuryazarlık, küreselleşmenin küresel hegemonyası ve GATT, ve dış dünyayla nasıl başa çıkılacağı. Araştırma, İslami ekonomi uygulamalarının çağdaş modelleri olduğunu göstermektedir, bunların en önemlileri şunlardır: İslami bankalar, yatırım fonları, sigorta şirketleri, İslami sosyal dayanışma, değişim şirketleri, İslami finans kiralama şirketleri ve İslami ekonomik varlıklar. Bazı dezavantajlar yeniden düzenlenebilir. İstatistikler, İslam ekonomisinin uygulanmasında istikrarlı bir büyüme olduğunu teyit ediyor ve pek çok ılımlı ekonomist İslam ekonomisinin geleceğine işaret ediyor. Araştırma, İslam ekonomisini Batı ülkeleri düzeyinde uygulama fikrinin gerçek pazarlama ve farkındalık ihtiyacına ışık tutmaktadır. Araştırma, Batı inançlarını iyi bir şekilde anlamaya çalışmak ve daha sonra, fayda ve ilgi temelinde farkındalık yaratmak için gerçekçi bir plan yapmak ve yavaş yavaş İslam'ın bunun farkında olduğunun bilincinde olmayı amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Islamic jurists and economists have developed a plan and program for the application based on three main axes: the Islamic community, the government, and the man working on the application. This research aims to solve some of the many obstacles and strong challenges for the contemporary application of the Islamic economy, the most important of which are: the difference in the fatwas of the Islamic economy, the Islamic economic illiteracy, the global hegemony of globalization and the GATT, and how to deal with the outside world and these obstacles can be overcome. The research indicates that there are contemporary models of the applications of the Islamic economy, the most prominent of which are: Islamic banks, investment funds, insurance companies, Islamic social solidarity, exchange companies, Islamic finance leasing companies, Islamic economic entities, and many other positive features and indicators. Some drawbacks can be cured. Statistics confirm that there is steady growth in the application of the Islamic economy, and many positive economists have pointed out that the future of the Islamic economy. Research sheds light on the need for real marketing and awareness of the idea of applying the Islamic economy at the level of Western countries The research seeks to try to understand the good Western beliefs, and then the work of a realistic plan for awareness on the basis of benefit and interests, and then gradually to raise awareness that this is Islam.