Bireysel kredilerde pazarlamanın bankaların genel performansı üzerine etkileri: Türkiye kamu ve özel bankaların karşılaştırılması
Effects of marketing of consumer loans on bank's performance: a comparison of public and private sector banks in turkish market
- Tez No: 525197
- Danışmanlar: PROF. DR. TURGUT ÖZKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Finans Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Türk bankacılık sisteminde kamu bankaları pazarın önemli bir kısmını teşkil etmektedir. Bu durum bankacılığın temel gelir kaynağı olan kredilerin kamu bankaları tarafından ne kadar etkin pazarlanabildiğinin sorgulanmasını gerektirmektedir. Çalışmamızda bireysel kredi pazarlamasının banka performansı üzerine etkileri açısından bir değerlendirme yapılmış olup kamu ve özel sektör bankaları bu çerçevede karşılaştırılmıştır. İlk üç bölümde bankacılığın kredi, performans ve pazarlama açısından teorik çerçevesi sunulmaya çalışılmıştır. Dördüncü ve beşinci bölümlerde yöntemimiz, hipotezlerimiz ve analizlerimiz ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
Public banks in the Turkish banking system constitute a significant part of the market. This necessitates questioning how effectively loans, the main source of income for banking, are marketed by public banks. In our study, an assessment was made in terms of the effects of individual credit marketing on bank performance and then public and private sector banks were compared in this framework. In the first three chapters, the theoretical framework of credit, performance and marketing in banking was tried to be presented. Our method, hypothesis and analysis are revealed in forth and fifth chapters.