Sosyal sorumluluk projelerinin bölgesel kalkınmadaki rolü ve alanda yeni medya kullanımının önemi
The role of social responsibility projects in regional development and the importance of using new media
- Tez No: 525218
- Danışmanlar: PROF. DR. ZEKİYE BERİL AKINCI VURAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 156
Özet
“Sosyal Sorumluluk Projelerinin Bölgesel Kalkınmadaki Rolü ve Alanda Yeni Medya Kullanımının Önemi”başlıklı tez çalışması, bölgesel kalkınmaya yönelik yürütülen KSS projelerinin uygulandıkları bölgelerinin gelişimine hangi yönlerden katkı sağladığını incelemekte ve bu süreçte yeni medya kullanımının rolü üzerinde durmaktadır. Bu bağlamda çalışmanın birinci ve ikinci bölümlerinde kurumsal sosyal sorumluluk, bölgesel kalkınma ve yeni medya konularına yönelik bir kavramsal zemin oluşturulmuştur. Çalışmanın üçüncü bölümünde Türkiye'de yürütülen bölgesel kalkınmaya yönelik KSS projelerinden iki proje örneklem kapsamında değerlendirilmiştir. Örnekleme yönelik derinlemesine görüşme ve doküman analizleri ile elde edilen bulgular durum çalışması deseninde yorumlanmıştır. Bulguların yorumlanması ile elde edilen sonuçlar ve yeni çalışmalara yönelik öneriler çalışma sonunda paylaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis study entitled“The Role of Social Responsibility Projects in Regional Development and the Importance of Using New Media”examines the aspects of CSR projects carried out for regional development. The study analyzes CSR contribution to the development of the regions in which they are implemented and looks at the role of new media in this process. In the first and second sections of this work, a conceptual ground for corporate social responsibility, regional development and new media issues was established. In the third part of the study, two of the CSR projects for regional development which has been carried out in Turkey, were evaluated as the sample. The findings obtained by in-depth interviews and document analyzes for sampling were interpreted in a case study design. The results obtained by the interpretation of findings and suggestions for new studies were shared at the end of the study.