Minkowski 3- uzayında timelike regle yüzeyler
Timelike ruled surfaces in Minkowski 3-space
  1. Tez No: 526477
  2. Yazar: MOHAMMED BALO ABDULJABBAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. PELİN TEKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Aksaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 43
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. Bu bölümde bazı literatür bilgilerine yer verilmiştir. İkinci bölüm temel tanım ve teoremlerin sunulduğu bölümdür. Üçüncü bölüm de Minkowski 3- uzayında timelike regle yüzeyler hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Dördüncü ve son bölüm ise sonuç ve öneriler bölümüdür, yapılan çalışma özetlenmiş ve çalışma hakkındaki fikirler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This thesis consists four chapters. The first chapter devoted to historical development of ruled surfaces. In the second chapter some fundamental definitions and theorems that we used in this thesis are given. In the third chapter, detailed informations about timelike rules surfaces in Minkowski 3-space are given. In the fourth and the final chapter some suggestions and conclusions are given.