Düzce Emniyet müdürlüğü personelinin boş zaman tutumlarının ve umutsuzluk düzeylerinin incelenmesi
Investigating the leisure time attitudes and hopelessness levels of the personnel in the Duzce police deparment
  1. Tez No: 538384
  2. Yazar: HAMİT YILDIZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KORKMAZ YİĞİTER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Bu çalışmanın amacı, Düzce Emniyet Müdürlüğü personelinin boş zaman tutumlarının ve umutsuzluk düzeylerinin incelenmesidir. Araştırmanın amaçları arasında, Düzce il Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet personelinin ne tür zamanlarında faaliyetlere katıldıkları, katıldıkları faaliyetlere ne kadar zaman ayırabildikleri ve katıldıkları faaliyetlerin çalışma performanslarına ve umutsuzluk düzeylerine etkilerini tespit etmek de bulunmaktadır. Araştırmanın evrenini, Düzce il Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 850 polis memurundan tesadüfî yöntemle seçilen kadın erkek olmak üzere toplam 350 polis memuru oluşturmuştur. Anketin örneklem grubuna uygulanması sürecinde yüz yüze mülakat yöntemi kullanılmış ve araştırmayla ilgili ön bilgilendirme yapıldıktan sonra anket araştırmacı tarafından uygulamıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to investigate the personnel leisure time attitudes and hopelessness level in the Düzce Police Deparment. What kind of activities personnel in the Duzce Police Department engage in their leisure time, how much time they allocate to these activities and how these activities affect their working performance and hopelessness level are among the purposes of this study.The population of this study was composed of 350 police officers, whom were selected from 850 police working in the Duzce Police Department. In order to apply the survey to the sample group,the researcher met the personnel face to face, and informed them at first hand.