Financial statement analysis for Turcas Petrolcülük A.Ş.
Turcas Petrolcülük A.Ş.'nin mali tablolarının analizi
  1. Tez No: 53951
  2. Yazar: SERİM AS
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. SAUGATA BANERJEE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 43
Özet
ÖZ Turcas Petrolcülük A.Ş.'nin performansı, petrol ürünleri sektörü göz önüne alınarak incelenmiştir. Şirketin finansal analizi, sektördeki lider firma olan POAŞ ile karşılaştırmalı olarak değerlendirilmiştir. Bu çalışma için gerekli olan bilgi ve veriler şirket yıllıklarından, ders kitaplarindan ve IMKB yıllıklarından alınmıştır. Çalışmanın sonuçlan Turcas Petrolcülük A.Ş.'nin güçlü bir finansal yapıya sahip olduğunu göstermiştir. Petrol ürünleri dağıtım sektöründeki gelişmeler ve şirketin finansal analizi ışığında şirketin gelecekteki performansı tahmin edilmiştir. IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The performance of Turcas Petrolcülük A.Ş. within the context of petroleum products distribution sector is examined. A financial analysis is carried out in order to assess the financial standing of the company. The company's perfromance is evaluated in comparison with the market leader in the petroleum products sector, POAŞ. The information and data necessary to conduct this study are gathered from the financial statements and annual reports of the companies in the industry, textbooks and Istanbul Stock Exchange company yearbooks. The study reveals that Turcas Petrolcülük A.Ş. has a financially strong capital structure. The company's future performance has been projected in light of the detailed analysis of the company's current financial performance and the developments in the petroleum products sector.