Bursa'da yaşayan voleybol antrenörlerinin durumluk ve sürekli kaygı düzeylerinin yaş, belge türü, çalıştırdığı takım düzeyi ve sporcu özgeçmişine göre incelenmesi
Investigation of state- trait anxiety levels of volleyball trainers living in bursa; according to the age, licence type, level of team appointed and sportsmanship background
- Tez No: 543235
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ŞENAY ŞAHİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bursa Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu çalışmanın amacı, Bursa ilinde yaşayan ve bu ilde çalışan voleybol antrenörlerinin Durumluk ve Sürekli kaygı düzeylerinin incelenmesidir. Çalışmaya, Bursa ilinde çeşitli kademelerde çalışan 43 Antrenör (9 kadın 34 erkek) katılmıştır.. Araştırmada Spielberger ve arkadaşları (1970) tarafından geliştirilmişn Durumluk - Sürekli Kaygı Envanteri kullanılmıştır. Antrenörlerinin durumluk ve sürekli kaygı düzeylerinin medeni durum açısından anlamlı bir farklılığın olduğu (p0.05).
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to investigate the state and trait anxiety levels of volleyball trainers living in Bursa. The subjects of the study consists of total 43 (35 men, 8 women) volleyball trainers. State - Trait Anxiety Inventory, developed by Spielberger et al., (1970).