Toplam içeren singüler integral operatörler üzerine
On singular integral operators involving summation
  1. Tez No: 545291
  2. Yazar: NAGİHAN YILDIRIM
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜMRAH UYSAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu tez toplamda beş bölümden oluşmaktadır. Tezin birinci bölümü Giriş kısmı olarak verilmiştir. İkinci bölümde kuramsal temelleri oluşturan tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde ise reel eksen üzerinde m-singüler integral operatörler ile ağırlıklı yaklaşımın özellikleri incelenmiştir. Dördüncü bölümde ise çok değişkenli nonlineer m-singüler integral operatörler ailesi için noktasal ve Fatou tipi yakınsaklık sonuçları sunulmuştur. Ayrıca yaklaşımın hızı da elde edilmiştir. Son bölüm ise elde edilen sonuçların tartışılmasına ve ileriye dönük problemlerin açıklanmasına ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter of the thesis is given as Introduction. In the second chapter, definitions and theorems which constitute the theoretical background are given. In the third chapter, the properties of the weighted approximation via m-singular integral operators on the real axis are investigated. In the fourth chapter, pointwise and Fatou type convergence results are presented for the family of multivariate nonlinear m-singular integral operators. The rate of convergence is also obtained. The last section is devoted to discussion of the results which are obtained and to explain the prospective problems.