Harmonik analizin integral operatörlerinin fonksiyon uzaylarında sınırlılığının bazı uygulamaları
Some applications of boundedness of the integral operators on harmonic analysis
- Tez No: 547687
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ AKBULUT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci ve üçüncü bölümde Harmonik Analizde fonksiyon uzayları ve operatörler hakkında bazı temel kavramlara yer verilmiştir. Dördüncü bölümde, Genelleştirilmiş Morrey uzaylarında integral operatörlerinin sınırlılıkları detaylı bir şekilde incelenmiştir. Beşinci bölümde ise Harmonik Analizde integral operatörlerinin sınırlılığının bazı uygulamalarına yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis is consists of ve chapters. The rst chapter is devoted to the introduction. In the second and third sections, some basic concepts about function spaces and operators are given in Harmonic Analysis. In the fourth chapter, the boundedness of integral operators in generalized Morrey spaces are investigated with full of details. In the fth chapter, some applications of boundedness of some integral operators of Harmonic Analysis are given.