Trafik sisteminin reorganizasyonu ve optimizasyonu
  1. Tez No: 55065
  2. Yazar: A.MUSTAFA ÇAVUŞ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. TEVFİK TATAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
TRAFİK SİSTEMİNİN REORGANIZASYONU VE OPTİMAZASYONU (Yüksek Lisans Tezi) A.Mustafa ÇAVUŞ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Şubat 1996 ÖZET Bu tezde sosyal bir problem olan trafik terörünün önlenebilmesi için yeni bir model yaklaşımı getirilmiştir. Eğitim, yasal düzenlemeler, trafik organizasyonu ve hızla değişmekte olan teknolojiye karşı alınacak tedbirler araştırılmış, çözüm önerileri getirilmiştir. Yeni model yaklaşımında ise yerinden yönetimin güçlendirilmesi önerilmiştir. Ayrıca, yeni bir Trafik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kurulmasıyla yetki birliğinin sağlanacağı açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
Ill OPTIMIZATION AND REORGANIZATION OF TRAFFIC SYSTEMS (M. Sc. Thesis) A. Mustafa ÇAVUŞ GAZI UNIVERSITY INSTUTITE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY February 1996 ABSTRACT In this thesis, to avoid traffic terror which is a social problem a new model approach is developed. Education, legal arrangements, traffic organization and precoutions to changing technology is examined and solutions are offered. In the proposed model approach, streghening of local gaverments is proposed. It is explained that istablishing a new General Directory of Traffic service will provide authority union