Hizmetiçi eğitimin çalışanların performansına etkisi; Örnek bir uygulama shell
The effect of service education on the performance of employees; Example an application shell
  1. Tez No: 550765
  2. Yazar: MURAT SUBAŞI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TÜRKMEN DERDİYOK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ufuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 98
Özet
Bu çalışmada hizmet içi eğitim faaliyetlerinin çalışanların performans seviyeleri üzerindeki etkisi, çalışanların görüşleri dikkate alınarak değerlendirilmektedir. Bu kapsamda ilk olarak hizmet içi eğitim ve ilgili kavramlara değinilmiştir. Çalışanların performansları üzerine yapılan çalışmalar üzerinde durulmuştur. Çalışmanın uygulama bölümünde ise SHELL akaryakıt istasyonunda çalışan personelle yapılan anketler neticesinde elde edilen bulgulara yer verilmiştir. Yapılan analizler neticesinde istasyon çalışanlarının hizmet içi eğitime olan bakış açılarının kişilerin demografik özelliklerine göre şekillendiği sonucuna ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, the effect of In-Service Training activities on the performance levels of employees is evaluated by taking the opinions of the employees into consideration. In this context, firstly in-service training and related concepts are mentioned. The studies and theories about the performances of the employees are emphasized. In the application part of the study, the findings obtained as a result of the surveys conducted with the personnel working at the SHELL fuel station are included. As a result of the analyzes, it was concluded that the point of view of the employees of the station in the In-Service Training was shaped according to the demographic characteristics of the individuals.