Örgütsel iklimin çalışanların motivasyonlarına ve görev performanslarına etkisi : Konaklama işletmelerinde bir araştırma
  1. Tez No: 551474
  2. Yazar: JÜLİDE NİL PAPİLA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÇAĞLAR DOĞRU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ufuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Gün geçtikçe değişen dünyamızda işletmeler artarak büyümeye devam etmektedir. İşletmeler verimli bir performansa ulaşabilmek isterler ve bu performansa ulaşabilmeleri için işgörenlerin algıladığı bir atmosfer olan örgüt iklimini sağlamak önemli bir unsur olmaya devam ederek ,yıllarca araştırmacıların çalışmalarında da yer edinmektedir. Bu çalışanın amacı emek – yoğun işletmelerde olan konaklama işletmelerinde çalışan işgörenlerin örgüt iklimi algılarını ve örgüt ikliminin motivasyon ve performanslarına olan etkilerini incelemektir.
Özet (Çeviri)
In our increasingly changing world, businesses continue to grow. It is also important to note that this is an important part of the organization ,which is an atmosphere perceived by the employees in order to achieve this performance, and it is also involved in the studies of researchers for many years. The purpose of this study is to examine the perceptions of organizational climate and the effects of organizational climate on motivation and performance of employees in accommodation enterprises in labor – intensive enterprises