Savaş ve Başar
War and Succeed
- Tez No: 554587
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ CENGİZ ASİLTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 121
Özet
Savaş ve Başar adlı bu kısa filmde; otizmli ikiz olan çocuklar Savaş ve Başar'ın hikayesi anlatılır. Önce üvey anneleri sonra ise, çocukların tesadüfü durumlarla yıllar sonra karşılaşması gösterilir. Bir doğum günün partisi çocukların hayatını değiştirir. Aileler bu durum karşısında çok şaşırır. Evlat edindikleri çocuklarının ikiz olduklarını bilmezler. Fakat çocukların durumlarını bildikleri için beraber büyümelerinin onlara iyi geleceğini düşünürler. Aileler birlik ve beraberlik içerisinde, sadece çocuklarının sağlıkları ve eğitimleri için bir araya gelirler. Hep beraber mücadele eder ve büyük yollar kat ederler. Savaş ve Başar beraber artık daha sağlıklı ve mutludur.
Özet (Çeviri)
In this short film named Savaş and Başar, the story of twin brother Savaş and Başar's story is explained. First stepmother, and then the children 's encounter after years of coincidence. A birthday party changes the life of children. Families are surprised by this situation. They don't know that the children they adopt are twins, but they think that it would be good for children to grow up together because they know their situation. Families come together in unity and solidarity only for the health and education of their children. They struggle together and go a long way together. Savaş and Başar are more healthy and happy now.