Aile şirketlerinde sürdürülebilirlik ve Bursa ilinde bir çalışma
Continuity in family businesses and a study in Bursa
  1. Tez No: 560362
  2. Yazar: FATIMA NUR ER
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ UMUT EROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik ve Bursa İlinde Bir Çalışma' adlı tez çalışmamda aile şirketlerinin uzun ömürlü başarıya ulaşabilmeleri için izledikleri yol, yöntem ve stratejilerin analizleri yapılmıştır. Çalışmamın birinci bölümünde çalışmam ile ilgili detaylı bilgiler verilmiştir. İkinci bölümünde Aile Şirketleri kavramı incelenmiş yapılan tanımlamalar sonrasında avantajlar ve dezavantajlar ele alınmış ve aile şirketlerinde sürdürülebilirliği sağlamanın en önemli unsurları tek tek anlatılmış olup üçüncü bölümde tez konum üzerine yaptığım araştırma çalışması ile Bursa ilinde yarı yapılandırılmış görüşme tekniği kullanılarak 14 ayrı aile şirketi ile yapılan görüşmelerin yöntemleri açıklanmıştır. Dördüncü bölümde görüşmelerden elde edilen bulgular değerlendirilmiştir. Beşinci bölümde araştırmamın sonuçları ele alınırken elde edilen sonuçlar tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In my thesis, titled as 'Continuity in Family Businesses and a Study in Bursa, paths, methods and strategies that family companies follow for the long term success were analyzed. In the first part of my study, detailed information about my thesis concept was given. The concept of Family Companies was examined and the consequences of this examination, advantages and disadvantages were discussed. In the third part of my research, the most significant component of ensuring continuity in family companies were explained clearly. Forth part contained research study that was include interviews with 14 different family companies by using semi structured interview technique and the results of interviews were evaluated. While the findings of research were handled in fifth chapter, in sixth chapter, these findings were discussed.