İşyerinde psikolojik taciz ve iç girişimcilik: Bir araştırma
Workplace harassment and internal entrepreneurship and a research
  1. Tez No: 566852
  2. Yazar: SENEM ANIL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÖNEN İLKAR DÜNDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
Günümüz teknoloji sektöründe yaşanan gelişmeler, bu alanda çalışmakta olan şirketlerin yoğun rekabet ortamında hızlı hareket etmelerini, rakipleri yakından izlemelerini ve kalifiye çalışanları ekiplerine katmayı zorunlu kılmaktadır. İnternet sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin iç girişimciliği yaşatmaları, çalışanların bu kültüre uyum sağlayıp şirketin ürün ve/veya hizmetlerini her zaman bir adım ileriye taşımaları şirketlerin devamlılığı için büyük bir önem taşımaktadır. Bu çalışma ile iş hayatında mücadele edilmesi zor olan işyeri sorunlarından işyerinde psikolojik taciz, taciz ile mücadele yöntemleri ve iç girişimciliğin incelenmesi amaçlanmıştır. Bu kapsamda internet sektöründe çalışanlar ile bir araştırma yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Today, the developments in the technology sector make it necessary for companies working in this field to move rapidly within the competitive environment, to closely follow the competitors and to involve qualified employees in their teams. It is of great importance for the companies operating in the Internet sector to live up to the Internal Entrepreneurship culture, to adapt the employees to this culture and to move the company's products and/or services one step forward. The aim of this study is to examine Workplace Harassment and Internal Entrepreneurship and to present research on the subject matter. Surveys were conducted with employees in the internet sector.