Tag based storage and retrieval system for organization related news
Kuruma ilişkin haberler için etiket temelli saklama ve erişim sistemi
  1. Tez No: 567819
  2. Yazar: KÜBRA PARKIN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. TUĞKAN TUĞLULAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 49
Özet
Kurumsal kuruluşlar için, rakipler, ortaklar veya kuruluşla ilgili olabilecek her türlü bilgiyi toplamak gittikçe önem kazanmaktadır. Hızla değişen dünyada, kuruluşlar için rekabet gücü sağlamak ve tutarlı stratejik kararlar almak giderek zorlaşmaktadır. İşletmeler hakkında haber toplamak, şirketlerin kararları üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahiptir. Piyasadaki konumu korumak ve gelişebilmek için gündemi takip edip bu doğrultuda kararlar almak çok önemlidir. Öyleyse, kurumsal şirketlerin ihtiyaç duyduğu şey, organizasyonla ilgili bilgileri saklayan ve değerlendiren bir sisteme sahip olmaktır. Ancak, büyük miktarda bilgiden yararlanmak zor olabilir. Bu durumda ihtiyaç duyulan şey, bu bilgileri bir desene dayanarak depolamak ve bilgilerin analiz edilebilmesini kolaylaştırmaktır.
Özet (Çeviri)
For corporate organizations, it becomes more and more important to gather information about opponents or partners, or any kind of information that can be related to the organization. In a rapidly changing world, ensuring competitiveness for organizations and making consistent strategic decisions are becoming increasingly difficult. Gathering news about the business has an undeniable effect on the decisions of companies. It is essential to keep up with this race in order not to get out of the race. Therefore, what corporate companies need is to have a retrieval system that collects and evaluates information that is relevant to the organization. However, it can be difficult to make use of large amounts of information. What needed is to store that information based on a pattern and make it easy to analyses.