Ayrımcılık algısının iş ortamı algısına etkisi
The effect of discrimination segment on the workplace
  1. Tez No: 568643
  2. Yazar: ZEKİYE ERDUYGUN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İNCİ ARTAN ERDEM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Ayrımcılık, hepimizin yakınımızdan uzak çevremize kadar hoş olmasa da yaşadığımız bir durumdur. Hukuken yasak olmasına rağmen bu davranış ve düşünce biçimini ortadan kaldırmak mümkün olamamıştır. Bu çalışmamız da, ayrımcılığın türlerini, hukuksal çerçevesini , bu durumun iş ortamına nasıl yansıdığı ve çalışanların bundan nasıl etkilendiği konuları incelenmiş ayrıca kapsamlı bir anket yapılarak neticeleri ortaya konulmuştur.
Özet (Çeviri)
Discrimination is a situation in which we all live, albeit not as pleasant as our distance from us. Although legally prohibited. It has not been possible to eliminate this behavior and patterns of thinking. While discrimination is not as nice as all around us, it is not as good as the neighborhood but it is the subject of this study. What kind of discrimination it is, how it is reflected in the legal environment and how it is affected by the working group.