GA-s-konveks fonksiyonlar için hadamard kesirli integralleri yardımıyla genelleştirilmiş bazı yeni integral eşitsizlikleri
Some new integral inequalities for GA-s-convex functions via hadamard fractional integrals
  1. Tez No: 575540
  2. Yazar: MUSTAFA AYDIN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İMDAT İŞCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Giresun Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu tez çalışmasının amacı, GA-s-konveks fonksiyonlar için Hadamard kesirli integralleri yardımıyla Hermite-Hadamard, Ostrowski ve Simpson tipli eşitsizlikleri içine alan genel integral eşitsizlikleri elde etmektir. İlk olarak çalışmamız için gerekli olan tanımlar ve teoremler verildi. Daha sonra çalışmamızın bulgular kısmındaki sonuçları elde etmemize yarayan birçok parametreye bağlı önemli bir özdeşlik ispatı ile verildi. Bu özdeşlik ve bazı önemli integral eşitsizlikleri yardımıyla GA-s-konveks fonksiyonlar için Hadamard kesirli integralleri yardımıyla bazı yeni genel integral eşitsizlikleri elde edildi.
Özet (Çeviri)
The purpose of this thesis is to obtain general integral inequalities involving Hermite-Hadamard, Ostrowski and Simpson type inequalities via Hadamard fractional integrals for GA-s-convex functions. Firstly, the definitions and theorems necessary for our work are given. Later, an important identity was given to each of the many parameters that helped us to obtain the results in the findings of our study. With this identity and some significant integral inequalities, some new general integral inequalities were obtained via Hadamard's fractional integrals for GA-s-convex functions.