Harmonik yalınkat fonksiyonları
  1. Tez No: 34100
  2. Yazar: GÜLSEN TOKAT
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET DERNEK
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 33
Özet
ÖZET I 1984 yılında Clunie ve Sheil-Small [2], U = {z\ \z\ < 1} birim dairesin de harmonik ve yalınkat olan fonksiyonların tanımını verdiler. Harmonik yalınkat bir f(z) fonksiyonu, h(z) ve g(z) birim dairede analitik fonksi yonlar olmak üzere f(z) - h(z) + ğ(z) şeklinde yazılabilir. h(0) = 0 ve h'(Q) = 1 ile normalize edilen fonksiyonların sınıfı SB ile, Sa sımfmda ayrıca g'(0) = 0 ile normalize edilen fonksiyonların sınıfı da 5° ile göste rilmektedir. Bu sınıfların bazı özellikleri, Clunie ve Sheil-Small tarafından ispat edildi. 1990 yılında Avcı ve Zlotkiewicz [1], /(z) = z+Y^,^ o,nz +Y1T a-n^ açılımına sahip ve oo 5>(l«J + l«-l)n*n + £a-»:rı (|a_x| 1 için H° C KH dır. 4) / G Hk ise, (1 - |a_J)(|,| - ]£) < |/(*)| l/(*)l
Özet (Çeviri)
SUMMARY In 1984, Clunie and Sheil-Small [2] gave the definition of harmonic univalent functions in U = {z\ \z\ < 1}. Such mappings /(z) can be written in the form f(z) = h(z) + g(z) where h(z) and g(z) analytic functions in U. The class of harmonic univalent functions and normalised by h(0) = 0 ve h'(0) = 1 is denoted by SB. The subclass of SB with g'(0) = 0 is denoted by SB. Clunie and Sheil-Small proved some properties which belong to these classes. In 1990, Avci ve Zlotkiewicz [1] denned two special subclasses of har monic mappings. One of them is denoted by HS, the class of functions f(z) = z + Y^3 anz + YİT a-n* ^a* satisfy 5>(I«J + K.l) 1 4) J£f eHh, then (1 -|a_J)(|z|-İİ) < 1/(^)1. inequalities are satisfied. 5) If / e İ2"fc, then Ns(f) C #x for 6 = 4=1(1 - |o_1 1). 6) J7° is a convex family. 7)j£feHkiQTleHh (0 where fce = k + a?0(z)*/(z), V