Y kuşağı geleneksel gıda tüketimi üzerine bir araştırma
A research on traditional food consumption among generation Y
  1. Tez No: 578756
  2. Yazar: ECE ŞENER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ULUN AKTURAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 151
Özet
Geleneksel gıdalar kültürel mirasın bir parçası olarak, korunması ve sürdürülmesi uluslararası ölçekte önem arz eden gıdalardır. Günümüzde geleneksel gıdaların üretim, dağıtım ve tüketim süreçlerinin incelenmesi bu gıdaların kuşaklar arasında kaybolmasının önüne geçilmesini sağlayabilir. Bu çalışma, Y kuşağının geleneksel gıdalara karşı algı ve tutumlarını araştırarak, gıda tüketim örüntüleri arasındaki yerini belirlemeyi amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
As a part of cultural heritage preservation and sustainability of traditional foods matter on international scale. Research on production, distribution and consumption of traditional foods can prevent these foods from dying with the elder generations. Thus, this research aims to investigate the perception and attitute towards traditional foods among generation Y, and to determine the volume of traditional food consumption in their food consumption patterns.