Atatürk Üniversitesi yönetim bilgi sistemi konut takibi alt sistemi
  1. Tez No: 58040
  2. Yazar: METİN BEREKET
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YAHYA KEMAL YOĞURTÇU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
ÖZET Bu projenin hedefi Atatürk Üniversitesi'ne ait konutlar için müracaat, puanlama, puan sıralama, dolu ve boş konutların takibi işlemlerinin bilgisayar desteği ile yürütülmesidir. Projede konut işlemleri dört ana başlık altında incelenmektedir. 1. İlk müracaat ve değişiklik işlemleri 2. Konut işlemleri 3. Liste işlemleri 4. Puan hesaplama işlemleri Yukarıdaki işlemlerin yapılmasında SQL/DS veri tabanı ve CSP dördüncü kuşak, uygulama geliştirme programlama dili kullanılmıştır. Uygulama sırasında bilgisayar bağlantısı aracılığı ile sicil numarası esas alınarak personelden gerekli bilgiler (adı, soyadı, askerlik durumu, askere gidiş geliş tarihleri, göreve başlama tarihi vs..) alınarak gereksiz işlemler en aza indirilmiştir. Uygulamanın kullanımına 1996 yılında başlanılması hedeflenmiş olmasına rağmen, personel dairesinin personellere ait verileri tamamen girmesi ile kesinlik kazanacaktır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The goal of this project is to have a computer aided system for the housing procedure of Atatürk University. In this project the procedures of housing are examined under four main headings. 1. The first application and changing procedure of housing 2. Housing procedure 3. Listing procedure 4. Calculation the scores of staff Fourth generation computer languages SQL/DS database and CSP are used at above procedures. During the application of the programs, the procedures are processed on the basis of employment number of staff members, and by this way unnecessary procedures are reduced to minimum. Although the application of program will start at the beginning of 1996, full application depends on the completion date of the work of Staff Office of the University.