Yakınlık gamma halkalar
Nearness gamma rings
  1. Tez No: 588112
  2. Yazar: RAMAZAN EROL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA UÇKUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Adıyaman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Cebir ve Sayılar Teorisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu çalışmanın birinci bölümünde, araştırmanın amacı ve öneminden bahsedilmiştir. İkinci bölümde, bu çalışmanın amacına uygun olarak literatür özeti sunulmuştur. Üçüncü bölümde, yakın kümeler, yakın yaklaşım uzayları, yakınlık grupları, yakınlık halkaları ve gamma halkalar ile ilgili bazı sonuçlar verilmiştir. Dördüncü bölümde, yakınlık gamma halka tanımlanmış ve bazı temel özellikler incelenmiştir. Ayrıca, yakın zayıf kalan sınıflarının yakınlık gamma halkasından bahsedilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first chapter of this study, the aim and importance of the study are mentioned. In the second chapter, a summary of the literature is presented in accordance with the purpose of this study. In the third chapter, some results are given about near sets, nearness approximation spaces, nearness groups, nearness rings and gamma rings. In the fourth chapter, the nearness gamma ring is also defined, and some basic features are investigated. Moreover, the nearness gamma ring of the near weak cosets is introduced.